Jaunumi

08.02.2024.

GWM ORA 03 elektromobiļu pārdošana tiks uzsākta jau šosestdien 

Globālais autoražotājs Great Wall Motor (GWM) jau šajā sestdienā, 10. februārī, uzsāks jauno GWM ORA 03 elektromobiļu pārdošanu, nodrošinot to tūlītēju piegādi. GWM ORA 03 nosaka jaunu un izmaksu ziņā draudzīgu elektromobilitātes pieejamības standartu ar pārdošanas sākumcenu 24 995 EUR un iespēju pretendēt uz valsts atbalstu elektromobiļa iegādei 4 500 EUR apmērā. Izmēģinājuma braucieni un sīkāka informācija ir pieejama GWM ORA oficiālo pārstāvju “AD REM Auto” un “Īle Auto” salonos Rīgā.

Ringo Rāhumels (Ringo Rahumeel), International Motors Nordic pārdošanas direktors Baltijas valstīs uzsver sadarbības ar “AD REM Auto” un “Īle Auto” stratēģisko nozīmi GWM ienākšanai Latvijas tirgū. "Mūsu mērķis ir pozicionēt GWM kā vadošo elektromobiļu zīmolu Baltijā. GWM ORA 03 ir spilgts un stilīgs elektroauto modelis, kas iemieso lietotājam draudzīgas inovācijas elektromobiļu jomā. Mūsu sadarbība ar tādiem uzticamiem pārstāvjiem kā “AD REM Auto” un “Īle Auto” pastiprina šo apņemšanos, un mēs esam pārliecināti, ka viņu cienījamā reputācija un personalizētais serviss virzīs mūs uz šo kopīgo vīziju, kā arī uz mērķi – līdz 2026. gadam pārdot 1600 automobiļu," paziņoja Rāhumels.

Piecu durvju hečbeks GWM ORA 03 tiks laists klajā ar divām dažādām akumulatoru ietilpībām – izlaiduma modelis ar 48 kWh ietilpību, kam drīzumā pievienosies 63 kWh versija, kas ļaus nobraukt attiecīgi 310 un 420 km. Akumulatoru var uzlādēt no 20% līdz 80% attiecīgi 38 vai 46 minūtēs akumulatoram ar lielāku ietilpību. Elektromobiļi ir aprīkoti ar visām nepieciešamajām sistēmām, ko sagaida no mūsdienīga auto – 360 grādu kamera, kruīza kontrole, kas pielāgojas priekšā braucošajam auto, joslas saglabāšanas palīgsistēma, dažādi brīdinājuma signāli un stabilitātes kontrole. Automobiļa interjerā ir izmantoti vegāniski, ilgtspējīgi izgatavoti materiāli.

GWM ORA 03 ir saņēmis piecu zvaigžņu novērtējumu Eiropas jauno automobiļu novērtēšanas programmā​​ Euro NCAP, kategorijā “Mazie ģimenes auto”. Tam piešķirts arī augstākais novērtējums Zaļo transportlīdzekļu novērtēšanas programmā Green NCAP, kurā automobiļi tiek izvērtēti pēc trīs kritērijiem – tīrs gaiss, energoefektivitāte un CO2 emisijas. Uzlādējot automobili ar 11kW lielu jaudu, kopējā efektivitāte no tīkla (lādēšanas spraudņa) līdz akumulatora izvadam ir 93,2% – tas ir viens no augstākajiem efektivitātes rādītājiem, kāds jebkad reģistrēts Green NCAP.

GWM ORA 03 elektromobiļu tirgū izceļas ar iespaidīgu garantijas paketi – tam ir 5 gadu rūpnīcas garantija bez nobraukuma ierobežojuma, 8 gadu akumulatora garantija (maksimālais nobraukums 160 000 km), 5 gadu garantija virsbūves krāsošanai un 12 gadu pretkorozijas garantija arī bez nobraukuma ierobežojuma.

Šī gada laikā Latvijā ienāks vēl citi GWM modeļi, tostarp plug-in hibrīds GWM WEY, kas tirgū nonāks jau gada vidū.

Par Great Wall Motor (GWM):

Great Wall Motor Co., Ltd. (GWM) ir starptautisks automašīnu ražotājs, kas tika dibināts Ķīnā 1984. gadā. Uzņēmums pārstāv vairākus zīmolus un ir iekļauts Honkongas un Šanhajas akciju tirgos. Lai nodrošinātu augstus kvalitātes standartus, GWM uztur stratēģiskas partnerattiecības ar vairākiem pazīstamiem starptautiskiem piegādātājiem, tostarp “Continental”, “Bosch”, “Webasto”, “Hella”, “ZF” un “BorgWarner”. Vienlaikus uzsākta sadarbība ar BMW, ražojot MINI Electric vienā no GWM augsto tehnoloģiju automašīnu rūpnīcām. GWM ir vairāk nekā 100 meitasuzņēmumu un tas nodarbina vairāk nekā 60 000 darbinieku. Uzņēmums katru gadu pārdod aptuveni 1 300 000 automobiļu, no kuriem 700 000 tiek pārdoti ārpus Ķīnas robežām (Austrālija, Dienvidāfrika, Centrālā un Dienvidamerika, Dienvidāzija, Tuvie Austrumi un Eiropas tirgus).

Par International Motors Nordic:

International Motors Nordic AB ir International Motors Group meitasuzņēmums, kas ir dibināts Apvienotajā Karalistē 1976. gadā kā ģimenes uzņēmums un globāli darbojas transportlīdzekļu, nekustamo īpašumu un finanšu jomā. Grupā ir aptuveni 500 darbinieku visā pasaulē. International Motors Nordic pārstāv GWM un Isuzu Zviedrijā, kā arī Subaru Zviedrijā, Dānijā, Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un pikapu zīmolu Isuzu Zviedrijā. Pateicoties International Motors Nordic, Baltijas valstis 1991. gadā tika iepazīstinātas ar Subaru zīmolu, un kopš tā laika uzņēmums ir guvis lielus panākumus, kā arī pārstāv šobrīd lielāko tirgus daļu pasaulē.

Globālais zīmols GWM ienāk Latvijas elektromobiļu tirgū

Globālais autoražotājs Great Wall Motor (GWM) Latvijā, Lietuvā un Igaunijā plāno laist klajā elektrisko automobili GWM ORA un vēlāk šī gada laikā arī plug-in hibrīdu GWM WEY. Izlaiduma modelis un stila ikona GWM ORA 03, kas izceļas ar saviem augstajiem drošības standartiem, ir paredzēts videi draudzīgiem pilsētniekiem un būs pieejams iegādei Baltijā no 10. februāra. Abu modeļu oficiālie izplatītāji Latvijā būs uzņēmumi “AD REM Auto” un “Īle Auto” Rīgā.

GWM ORA ienāca Eiropas tirgū jau 2022. gadā, uzsākot savu ceļu Zviedrijā un vēlāk paplašinoties uz Apvienoto Karalisti, Īriju, Islandi un Vāciju. "Pēdējā gada laikā International Motors Nordic Zviedrijā ir pārdevis 1000 GWM ORA 03 automašīnas, un tagad mēs saredzam lielisku iespēju uzsākt GWM tehniski viedo, labi aprīkoto un stilīgo automobiļu pārdošanu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Pirmais pārdošanā nonāks elektromobilis GWM ORA 03, bet gada otrajā pusē varēsim piedāvāt arī plug-in hibrīda modeli WEY. Mūsu mērķis ir līdz 2026. gadam Baltijā pārdot 1400 elektromobiļus un plug-in hibrīdus no GWM," stāsta Kristers Blumdels (Christer Blomdell), International Motors Nordic izpilddirektors.

Kā norāda Ringo Rāhumels (Ringo Rahumeel), International Motors Nordic pārdošanas direktors Baltijas valstīs, jaunā zīmola ienākšana Baltijā ne tikai bagātinās vietējo elektromobiļu klāstu, bet arī padarīs elektromobiļu iegādes iespējas daudz pieejamākas plašākam patērētāju lokam. "Elektriskās automašīnas nepārprotami ir ilgtspējīgāka un videi draudzīgāka personīgā transporta nākotne. Mēs novērojam tendenci, ka cilvēki pērk elektromobiļus, kuriem ir ne tikai vismodernākās tehnoloģijas, bet arī stils un raksturs. GWM ORA 03 lieliski apvieno ilgtspējību un stilu, kā arī piedāvā izcilu cenas un kvalitātes attiecību elektrisko automobiļu klasē. Kamēr lētāku elektromobiļu cenas parasti svārstās no 35 000 līdz pat 40 000 EUR, pilnībā aprīkota GWM ORA 03 mazumtirdzniecības cena būs 29 995 EUR. Taču vēlos izcelt, ka pārdošanas sākumperiodā automašīnu varēs iegādāties par īpašu cenu 24 995 EUR, turklāt, lai padarītu to vēl pieejamāku, pircējs var pretendēt uz valsts atbalstu elektromobiļa iegādei 4500 EUR apmērā. Tas viss padara GWM ORA 03 elektromobili par ideālu izvēli gan pāriem, kas vēlas iegādāties savu pirmo auto, gan arī ģimenēm, kas novērtē komfortu un drošību pilsētvidē," tā Rāhumels.

2022. gadā GWM ORA 03 tika piešķirts piecu zvaigžņu vērtējums Eiropas jauno automašīnu novērtēšanas programmas Euro NCAP ietvaros, kategorijā “Mazie ģimenes auto”. Turklāt automašīnai tika piešķirts arī augstākais novērtējums Zaļo transportlīdzekļu novērtēšanas programmā Green NCAP, kur automašīnas tiek izvērtētas pēc trīs kritērijiem – tīrs gaiss, energoefektivitāte un CO2 emisijas. Uzlādējot automobili ar 11kW lielu jaudu, kopējā efektivitāte no tīkla (lādēšanas spraudņa) līdz akumulatora izvadam ir 93,2% – tas ir viens no augstākajiem efektivitātes rādītājiem, ko Green NCAP jebkad reģistrējis.

GWM ORA 03 tiks laists klajā ar divām dažādām akumulatoru ietilpībām – izlaiduma modelis ar 48 kWh ietilpību, kam drīzumā pievienosies 63 kWh versija, kas ļaus nobraukt attiecīgi 310 un 420 km. Akumulatoru var uzlādēt no 20% līdz 80% attiecīgi 38 vai 46 minūtēs akumulatoram ar lielāku ietilpību. Elektromobiļi ir aprīkoti ar visām nepieciešamajām sistēmām, ko sagaida no mūsdienīga auto – 360 grādu kamera, kruīza kontrole, kas pielāgojas priekšā braucošajam auto, joslas ieturēšanas palīgsistēma, dažādi brīdinājuma signāli un stabilitātes kontrole. Automašīnas interjerā ir izmantoti sintētiski, ilgtspējīgi izgatavoti materiāli.

GWM ORA 03 citu automašīnu vidū izceļas ar iespaidīgu garantijas paketi – tam ir 5 gadu rūpnīcas garantija bez nobraukuma ierobežojuma, 8 gadu akumulatora garantija (maksimālais

nobraukums 160 000 km), 5 gadu garantija krāsošanai bez nobraukuma ierobežojuma un 12 gadu pretkorozijas garantija, arī bez nobraukuma ierobežojuma.

GWM ORA 03 pārdošana Latvijā sāksies 2024. gada 10. februārī. Nākamais GWM automašīnas modelis, plug-in hibrīds WEY, tirgū nonāks gada vidū. “AD REM Auto” un “Īle Auto” būs oficiālie GWM ORA un WEY pārstāvji Latvijā (Rīgā), kas nodrošinās arī visus nepieciešamos servisa pakalpojumus.


Par Great Wall Motor (GWM):

Great Wall Motor Co., Ltd. (GWM) ir starptautisks automašīnu ražotājs, kas tika dibināts Ķīnā 1984. gadā. Uzņēmums pārstāv vairākus zīmolus un ir iekļauts Honkongas un Šanhajas akciju tirgos. Lai nodrošinātu augstus kvalitātes standartus, GWM uztur stratēģiskas partnerattiecības ar vairākiem pazīstamiem starptautiskiem piegādātājiem, tostarp “Continental”, “Bosch”, “Webasto”, “Hella”, “ZF” un “BorgWarner”. Vienlaikus uzsākta sadarbība ar BMW, ražojot MINI Electric vienā no GWM augsto tehnoloģiju automašīnu rūpnīcām. GWM ir vairāk nekā 100 meitasuzņēmumu un tas nodarbina vairāk nekā 60 000 darbinieku. Uzņēmums katru gadu pārdod aptuveni 1 300 000 automobiļu, no kuriem 700 000 tiek pārdoti ārpus Ķīnas robežām (Austrālija, Dienvidāfrika, Centrālā un Dienvidamerika, Dienvidāzija, Tuvie Austrumi un Eiropas tirgus).


Par International Motors Nordic:

International Motors Nordic AB ir International Motors Group meitasuzņēmums, kas ir dibināts Apvienotajā Karalistē 1976. gadā kā ģimenes uzņēmums un globāli darbojas transportlīdzekļu, nekustamo īpašumu un finanšu jomā. Grupā ir aptuveni 500 darbinieku visā pasaulē. International Motors Nordic pārstāv GWM un Isuzu Zviedrijā, kā arī Subaru Zviedrijā, Dānijā, Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un pikapu zīmolu Isuzu Zviedrijā. Pateicoties International Motors Nordic, Baltijas valstis 1991. gadā tika iepazīstinātas ar Subaru zīmolu, un kopš tā laika uzņēmums ir guvis lielus panākumus, kā arī pārstāv šobrīd lielāko tirgus daļu pasaulē.